Nie da się ukryć, że zakupy online stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, aż 64,6% obywateli Polski dokonało zakupów w sieci w roku 2022. Tym samym, najnowsza decyzja Allegro, jednej z najbardziej cenionych platform sprzedażowych w kraju, może spotkać się z poważnym niezadowoleniem wielu konsumentów.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez „Fakt”, firma podjęła decyzję o zmianie cen swojego popularnego pakietu Allegro Smart. Jak wynika z zapowiedzi, klienci będą musieli zapłacić za niego niemal 40% więcej. Niespodziewany skok cenowy jest znaczny – opłata za usługę wzrośnie aż o około 40%.

Od dnia 16 października, koszt miesięcznej subskrypcji nie wynosi już 10,99 zł, ale został podniesiony do 14,99 zł. W oficjalnym komunikacie Allegro czytamy jednak: „Jeśli posiadasz wykupioną usługę Allegro Smart! na miesiąc przed 16 października, przed godziną 9:00 – nic dla Ciebie nie ulega zmianie. Wzrost cen dotyczy tylko miesięcy, które jeszcze nie zostały opłacone”.

Warto jednak zauważyć, że firma nie wprowadziła zmian w cenach dla osób, które zdecydują się na wykupienie usługi na cały rok z góry. W ich przypadku opłata pozostanie bez zmian i wyniesie 59,90 zł.