Bartosz Fiałek w Szpitalu Powiatowym w Płońsku pracował na stanowisku specjalisty reumatologa. Był również zastępcą dyrektora do spraw medycznych. Mimo dobrych opinii i zadowolonych pacjentów, został zwolniony w trybie pilnym. Co dalej z pacjentami?

W Szpitalu Powiatowym w Płocku dr Fiałek pracował od września 2020 roku. O ile dyrekcja szpitala oraz współpracownicy bardzo go doceniali, to jednak właściciele szpitala patrzyli na niego krzywo. Jako jeden z nielicznych potrafił przeciwstawić się irracjonalnym decyzjom a także walczyć o godne przywileje lekarskie. Nie bez komentarza pozostała również jego aktywność w mediach społecznościowych, gdzie bez owijania w bawełnę mówił, jak jest.

Jego aktywność nie pozostała bez echa. Wraz z początkiem lutego dr Bartosz Fiałek został zwolniony w trybie natychmiastowym ze Szpitala Powiatowego w Płońsku. Nieoficjalnie mówi się, że Radzie Powiatu, która oficjalnie zarządza szpitalem, nie spodobała się działalność lekarza, który oficjalnie krytykował stworzony przez obecną władzę system medyczny w Polsce.