Płońsk, miasteczko znane z częstych kolizji na niechronionym dotąd przejeździe kolejowym, w obecnym tygodniu będzie świadkiem montażu zapór na ulicy Szkolnej. Czynność ta ma na celu zapobiegać przyszłym wypadkom, do których szereg razy doszło na tym samym przejeździe.

Niezabezpieczony przejazd kolejowy, znajdujący się w Płońsku, jest obsługiwany przez pociągi Kolei Mazowieckich kursujące na trasie Sierpc – Nasielsk wiele razy dziennie. Zaniepokojony mieszkaniec skomentował rosnący ruch drogowy mówiąc: „Osiedle dynamicznie się rozwija. Gdy przenieśliśmy się tu dwie dekady temu, widzieliśmy jedynie trzy lub cztery samochody przemierzające ten przejazd. Teraz jednak liczba ta może wzrosnąć nawet do 20 podczas jednego cyklu zatrzymania”.

Zapewnienie bezpieczeństwa przy tak zatłoczonym przejeździe jest absolutnie konieczne, ponieważ nieopodal znajduje się przedszkole i szkoła. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku, Jarosław Chyliński, podkreślił, że „większość naszych uczniów dojrzewa z sąsiedniego osiedla Sadyby. To zdecydowanie podniesie poziom bezpieczeństwa dla naszych uczniów”. W ostatnich latach na niebezpiecznym przejeździe doszło do licznych kolizji i tragicznych wypadków. Sekretarz Płońska, Andrzej Bogucki, wyznał: „Gmina Płońsk od wielu lat starała się o prawidłowe zabezpieczenie tego właśnie przejazdu kolejowego na ulicy Szkolnej. Niestety, w ciągu ostatnich dwóch lat na tym przejeździe miały miejsce dwa śmiertelne wypadki”.