W rejonie Płońska na drodze krajowej nr 7, gdzie doszło do kolizji samochodu osobowo-dostawczego renault z barierkami, nie ma już przeszkód w ruchu. W wyniku tego incydentu, który miał miejsce w piątkowe popołudnie, dwoje dzieci, członków pięcioosobowej ukraińskiej rodziny podróżującej tym pojazdem, zostało rannych i przewiezionych do szpitala.

Ten niefortunny incydent na drodze krajowej nr 7 niedaleko Płońska nastąpił w piątek około godziny 14:00. Blokada prawego pasa jazdy w stronę Warszawy spowodowała, że ruch odbywał się wahadłowo, lewym pasem. Jak jednak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku – kom. Kinga Drężek-Zmysłowska – przed godziną 19:00 na tej trasie nie było już żadnych utrudnień i była ona całkowicie przejezdna.

Z danych zebranych na miejscu wypadku przez policję wynika, że to kierowca – 29-letni obywatel Ukrainy – stracił kontrolę nad renault podczas zmiany pasa ruchu. Samochód najpierw zderzył się z barierkami po lewej stronie drogi, a potem po prawej, zanim ostatecznie się zatrzymał. Kierowca podróżował z żoną i trojgiem dzieci w wieku jednego roku, trzech lat i dziewięciu lat.

Według rzecznika policji w Płońsku, do szpitala przewieziono na badania dwoje najmłodszych dzieci, które były w samochodzie – jednorocznego i trzyletniego. Dodatkowo podkreślono, że kierowca renault był trzeźwy w momencie wypadku.