Kilka dni temu, siły policyjne z Płońska, działające w ramach wydziału do spraw przeciwdziałania narkotykowej przestępczości, dokonały aresztowania. Tym razem ich celem był 33-letni mężczyzna, podejrzewany o przechowywanie nielegalnych substancji w swoim domu. Komendant Kinga Drężek-Zmysłowska opisała, jak znaleziono metalową skrzynkę zamykaną na klucz, zawierającą narkotyki oraz wagi elektroniczne. Aresztant, wyraźnie poddenerwowany, nie zgodził się na otwarcie skrzynki.

Kiedy jednak policjanci otworzyli skrzynię, odkryli wewnątrz plastikowe pudełko pełne białego proszku, foliowy pakunek z krystalicznymi fragmentami oraz inną substancję roślinną. Ponadto, w skrzyni były dwie wagi elektroniczne. Specjalistyczne testy potwierdziły, że znalezione substancje to amfetamina, mefedron oraz marihuana. Wszystko to łącznie ważyło blisko 20 gramów.

Po ujawnieniu dowodów, 33-letni mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków odurzających oraz substancji o właściwościach psychotropowych. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.