Chcemy przypomnieć, że obecnie na drodze krajowej numer 7, która przechodzi przez powiat płoński, prowadzone są intensywne prace budowlane. Z tego względu, zalecamy kierowcom zachowanie wyjątkowej ostrożności, dokładne śledzenie oznakowania drogowego oraz tablic informacyjnych i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Szczególnie ważna jest ta informacja po ostatnim weekendzie, kiedy to w ciągu jednego dnia doszło do aż czterech niebezpiecznych incydentów na tej trasie.

Podczas wczorajszych porannych godzin, około 8:06, na terenie Szczytna w gminie Załuski, na remontowanej części drogi DK7 miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyło pięć samochodów osobowych. Pierwsze ustalenia sugerują, że 60-letni mężczyzna z powiatu siedleckiego, kierujący peugeotem i zmierzający w stronę Gdańska, podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy, zderzył się z cuprą prowadzoną przez 61-latkę z powiatu bialskiego. Następnie peugeot zderzył się z fordem, którym kierował 53-latek z powiatu płońskiego, a ten wjechał w seata prowadzonego przez 21-latka, również z powiatu płońskiego, oraz zaparkowane na poboczu BMW. Na szczęście, mimo rozległych uszkodzeń samochodów, żadna z zaangażowanych osób nie doznała obrażeń.

Około godziny 11:30, na tej samej drodze DK7, ale już na wysokości miejscowości Kroczewo w gminie Załuski, doszło do kolejnego incydentu. 21-letni mieszkaniec powiatu płońskiego stracił kontrolę nad swoim BMW podczas pokonywania łuku drogi i skończył swój bieg w rowie przydrożnym. Mimo to, młody kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.