Zgodnie z planem, 20 czerwca w Miejskim Centrum Kultury miało miejsce uroczyste odsłonięcie książki pt. ,,Smaki Przyjaznego Mazowsza”. Wydawcą tej interesującej publikacji jest Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze. W książce znalazły się nie tylko kulinarne perły powiatu Płońskiego, ale także autentyczne przepisy kuchni tradycyjnej od Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych lokalnych organizacji i przedsiębiorców.

W publikacji skupiono się na prezentowaniu receptur na wyjątkowe dania, które udało się zdobyć Lokalnej Grupie Działania od miejscowych stowarzyszeń, fundacji, przedsiębiorców czy kół gospodyń wiejskich. Jak podkreśla LGD, celem tej publikacji było umożliwienie indywidualnego wykorzystania tych przepisów, które znamy z targów, jarmarków czy lokalnych wydarzeń.

Ale to jeszcze nie wszystko – ta książka oferuje więcej niż same przepisy. Oprócz nich znajdziemy tam opis historii dania oraz informacje o działalności różnych organizacji, w tym Kół Gospodyń Wiejskich czy lokalnych przedsiębiorców, które przyczyniły się do jej powstania.

Uroczystość prowadziła Katarzyna Zalewska, a wśród zaproszonych gości byli m.in. starosta Artur Adamski, wicestarosta Jacek Ryziński, burmistrz miasta i gminy Sochocin Jacek Podgórski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku Jolanta Marzęcka.