33-letni mężczyzna, który prowadził volkswagena, został zatrzymany przez funkcjonariusza policji z Płońska i trafił do więzienia. Podczas kontroli drogowej, przeprowadzonej przez tego funkcjonariusza, wyszło na jaw, że kierujący posiada aż cztery aktywne zakazy prowadzenia każdego rodzaju pojazdów mechanicznych. Co więcej, okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym. Za ignorowanie decyzji sądowych grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu poprzednim, policjant specjalizujący się w ruchu drogowym z Komendy w Płońsku podjął decyzję o zatrzymaniu do kontroli osobowego volkswagena w miejscowości Jeżewo, należącej do gminy Płońsk. Stan techniczny pojazdu był daleki od idealnego – pojazd posiadał pękniętą przednią szybę i istniały braki w jego oświetleniu. Kierowca okazał się być 33-letnim mieszkańcem powiatu płońskiego.

Podczas sprawdzania danych kierującego w systemach policyjnych wyszło na jaw, że na jego konto ciążą cztery aktywne zakazy prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego, nakazu doprowadzenia i zarządzenia, które wydał sąd w Płońsku za ignorowanie wcześniejszych wyroków. W efekcie tego zdarzenia 33-latek został zatrzymany, a auto, które prowadził, zostało odholowane i umieszczone na strzeżonym parkingu.