Ruszają darmowe przewozy w gminie Nowe Miasto

Mieszkańcy Nowego Miasta i gminy będą mogli już niedługo korzystać z bezpłatnych przewozów, realizowanych w ramach komunikacji publicznej. Autobusy, które będą wykonywać takie kursy pojawią się na ulicach samego miasta, jak i okolic.

Będzie to bardzo duże udogodnienie, szczególnie dla starszych mieszkańców, którzy często nie dysponują możliwością korzystania z prywatnych środków transportu, a to znacznie utrudnia im codzienne funkcjonowanie.

Dla takich osób transport publiczny jest jedyną szansą dostania się do różnych miejsc, które nie znajdują się w pobliżu ich domów – np. przychodni, sklepów czy urzędów.

Dzięki inicjatywie samorządu Nowego Miasta, którą podjęto pod koniec ubiegłego roku, otrzymano dofinansowanie, które pozwoli realizować bezpłatne kursy autobusowe na terenie miasta i gminy.

Wniosek złożony przez Nowe Miasto znalazł się na liście projektów, które dostaną środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autokarowych. To niemal 70 tys. zł. Resztę kwoty niezbędnej do wykonywania bezpłatnych kursów, czyli ok. 30 tys. zł, doda samorząd miejski.

Organizacja darmowych przewozów

Jaka będzie struktura przewozów, za które mieszkańcy Nowego Miasta i okolic nie będą musieli płacić?

Zakłada się oferowanie takich przejazdów trzy dni w tygodniu. Wyznaczono dni, w których obserwuje się większe zainteresowanie usługami komunikacyjnymi. Darmowe kursy będą się odbywały w poniedziałki, w środy oraz w piątki.

Zazwyczaj tuż po weekendzie wiele osób jedzie do miasta w celu załatwienia różnych spraw, np. w urzędach, z kolei przed weekendem widoczny jest większy ruch w sklepach, z kolei środa jest dniem targowym w Nowym Mieście.

Szczegółowy opis tras zostanie niedługo upubliczniony.

Nowe Miasto jest jedną z kilkudziesięciu gmin w województwie mazowieckim, które otrzymały wsparcie w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Czy darmowe przewozy komunikacją miejską będą oferowane powszechnie? Jaka przyszłość czeka transport publiczny? Zobacz co na ten temat pisze serwis crk-klinkier.pl.