Wydał on decyzję o konieczności zlikwidowania części parkingu, który znajduje się przy zachodniej obwodnicy tego miasta. Nietypowym aspektem tej sytuacji jest fakt, że parking został zbudowany na terenie prywatnej działki. Mieliśmy już okazję wielokrotnie omawiać tę sprawę – próby wywłaszczenia własności gruntu przez urzędników spotkały się z trzykrotnym sprzeciwem wojewody.

Zgodnie ze znanym powiedzeniem „do trzech razy sztuka”, wracamy do tej sprawy ponownie. Szeroko informowaliśmy o inwestycji, która kosztowała miliony i była współfinansowana przez Unię Europejską. W ramach tej ogromnej przedsięwzięcia, miasto Płońsk stworzyło nie tylko dwie obwodnice, ale również ścieżki rowerowe i nowe linie komunikacji miejskiej. Dodatkowo, pojawiły się także parkingi.

Jednym z takich parkingów jest ten dyskusyjny – zaprojektowany na 59 miejsc postojowych, usytuowany przy obwodnicy imienia Jana Pawła II, na gruntach Szerominka. Wśród tych gruntów znajduje się działka o statusie własności prywatnej. Decyzję o pozwoleniu na budowę na tym terenie wydało Starostwo na wniosek ratusza, działając w ramach specustawy. To właśnie ta decyzja doprowadziła do de facto wywłaszczenia właścicieli gruntu, na którym powstał ten parking.