Remont Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku

Czytelnicy korzystający na co dzień z zasobów Miejskich Biblioteki Publicznej w Płońsku będą się musieli przyzwyczaić do dużych zmian, związanych z planowanym już wcześniej i właśnie realizowanym remontem oraz modernizacją siedziby tej popularnej instytucji.

Obecnie biblioteka jest nieczynna – jak napisano w oficjalnym komunikacie, z którym można się zapoznać na stronie internetowej MBP – do odwołania.

Nie wiadomo jak dynamicznie będą postępować prace, nie tylko remontowe, ale również  modernizacyjne. Po ponownym oddaniu budynku, w którym znajduje się miejska wypożyczalnia, będzie on w dużym stopniu odmieniony, nie wyłączając wnętrz, które także przejdą istotne zmiany.

Prace mają nie tylko zwiększyć użyteczność budynku i jego estetykę, ale również efektywność ekologiczną i ekonomiczną – w związku z tym zrealizowane zostaną także prace termomodernizacyjne.

Jak korzystać ze zbiorów bibliotecznych w czasie remontu?

Co prawda główny budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku będzie nieczynny przez kilka miesięcy, nie oznacza to jednak „odcięcia” czytelników od zbiorów bibliotecznych.

Książki i inne wydawnictwa można będzie pożyczać w filii biblioteki, która znajduje się przy ul. Płockiej. Ponieważ główna siedziba jest już zamknięta – na Płocką można również zwracać wcześniej wypożyczone książki.

W związku ze zmianami organizacyjnymi w pracy miejskiej wypożyczalni, przedłużone zostały terminy zwrotów książek. W filii biblioteki można będzie również otrzymywać kody dostępu do zbiorów i narzędzi cyfrowych, z których korzystają czytelnicy MBP.

Z bieżącą obsługą czytelników nie powinno być żadnych problemów. Filia działa przez sześć dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach: 08:00 – 17.00, a w soboty od godziny 08.00 do godziny 13.00.

Więcej aktualnych informacji o działalności placówki – na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku.