Przestępcza para w wieku 24 i 27 lat została zatrzymana przez policję z Płońska, po tym jak wskazano ich jako odpowiedzialnych za serię włamań oraz kradzieży sprzętu elektronicznego. W wyniku działań śledczych udało się odzyskać część skradzionych towarów. Obydwaj zostali oskarżeni, a teraz mogą im grozić kary do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Na biurko Komendy Powiatowej Policji w Płońsku napłynęła fala zgłoszeń o kradzieży i włamaniach, które miały miejsce od początku października. Według informacji zawartych w oficjalnym oświadczeniu, złodzieje głównie celowali w garaże i pojazdy dostawcze, skąd zabierali różne narzędzia elektryczne. Szacowane straty sięgały nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W każdym miejscu, gdzie doszło do przestępstwa, funkcjonariusze przeprowadzili szczegółowe oględziny. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady pozostawione przez sprawców. Policjanci przesłuchali również świadków i tam, gdzie było to możliwe, zabezpieczyli nagrania z monitoringu.

Zbiorcza analiza zgromadzonych dowodów potwierdziła początkowe przypuszczenia policji. Według nich, sprawcami wszystkich tych przestępstw byli dobrze znani im 24- i 27-letni mieszkańcy powiatu płońskiego – powiedziała Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik prasowy lokalnej komendy.