Niedawno na terenie gminy Płońsk doszło do aresztowania dwóch mężczyzn, oskarżonych o włamanie na tereny garaży oraz do pojazdów dostawczych. W związku z tymi przestępstwami, mogą stanąć przed sądem i otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto, straty wynikłe z ich działań mogą wynosić nawet dziesiątki tysięcy złotych.

W gminie Płońsk niedawno odnotowano szereg przypadków włamań do garaży oraz do samochodów dostawczych. Osoby naruszające prawo zabierały ze sobą różnego rodzaju elektronarzędzia, co nie umknęło uwadze pokrzywdzonych, którzy zgłaszali te incydenty lokalnej policji. Informacje o tych przestępstwach zaczęły docierać do Powiatowej Komendy Policji w Płońsku na początku października.

Dzięki zgromadzonym informacjom, zeznaniom świadków oraz dowodom zgromadzonym podczas postępowania, funkcjonariuszom udało się zidentyfikować podejrzanych. Okazało się, że są to dwaj mężczyźni, już wcześniej notowani przez lokalną policję.

Oficerowie zdołali namierzyć miejsce pobytu obu mężczyzn. 24-letni podejrzany, gdy zauważył obecność oficerów, próbował uciec i ukryć się w mieszkaniu swojej znajomej. W trakcie zatrzymania wykazano, że wcześniej czekał przed jednym z bloków na płońskim osiedlu na potencjalnego nabywcę skradzionych narzędzi. Drugi z podejrzanych, 27-letni mężczyzna, również został zatrzymany – poinformowała komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska.