W niedzielny popołudniowy czas, na drodze krajowej numer siedem, w obszarze wsi Szymak położonej w gminie Płońsk, miały miejsce dwie kolizje drogowe.

Zgodnie z informacją podaną przez młodszą aspirant Kingę Drężek-Zmysłowską, przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, pierwszy incydent miał miejsce o godzinie 16:45. W tym przypadku samochód osobowy marki Audi został uderzony od tyłu przez motocykla. W wyniku tego zdarzenia 48-letni motocyklista doznał obrażeń, które wymagały interwencji medycznej i został przewieziony do szpitala.

Kilka minut po pierwszym wypadku, kolejne zdarzenie miało miejsce ponownie w Szymakach, ale tym razem na jezdni prowadzącej do Warszawy. Samochód osobowy marki Suzuki uderzył w pojazd marki Kia, a następnie zderzył się również z samochodem Volkswagen. Kierująca pojazdem suzuki kobieta musiała być przewieziona do szpitala – relacjonuje rzeczniczka prasowa płońskiej policji.

Na miejscu obu wypadków rozpoczęły działania interwencyjne służby policyjne. Ze względu na te zdarzenia, ruch na drodze mógł być utrudniony nawet do dwóch, trzech godzin – informowała policja około godziny 18.