Jeżewo, maleńka osada na terenie gminy Płońsk, stała się miejscem obchodów tegorocznych dożynek. Zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyło się dziękczynne nabożeństwo oraz ceremonialne rytuały dożynkowe, które zawierały symboliczne dzielenie się chlebem. W programie imprezy znalazły się pokazy artystyczne, stoiska naszpikowane produktami od Kół Gospodyń Wiejskich oraz piknik na świeżym powietrzu pod hasłem ”Czyste powietrze. Zmieniamy nawyki”, który przyciągnął sporo zainteresowanych.

Każdego roku, podczas tego festynu, starostowie dożynek wręczają bochenek chleba wójtowi gminy Płońsk, a obecnie jest nim Aleksander Jarosławski. W tym roku to zaszczytne zadanie przypadło Małgorzacie i Robertowi Kujawskim – reprezentantom Jeżewa.

Jako mieszkańcy Jeżewa, czujemy się niezmiernie docenieni, że to właśnie nas wybrano do pełnienia roli ambasadorów naszej lokalnej społeczności. Wywodzimy się z rodzin o rolniczym rodowodzie i na co dzień dostrzegamy jak ciężka jest praca rolnika. Z ogromnym szacunkiem patrzymy na ludzi, którzy angażują się w tę trudną profesję, a jej rezultaty są uzależnione nie tylko od ich wysiłku, ale również od wielu czynników zewnętrznych, takich jak pogoda – podkreślili Państwo Kujawscy.