Od kilku dni na lokalnych forach internetowych pojawiają się wpisy zdenerwowanych mieszkańców, u których był dziwny mężczyzna. Puka do drzwi i pyta o możliwość zakupu starych monet. Nie chce podać jednak ani wizytówki, a podczas rozmowy podaje swoje fałszywe dane. Czy to złodziej?

O wszystkim po raz pierwszy napisała pani Anna, mieszkająca w centrum Płońska. Przebywa w domu na urlopie macierzyńskim. Do drzwi jej mieszkania zapukał mężczyzna w wieku około 35 lat i wzroście około 170 cm. Zapytał czy ona albo ktoś z jej bliskich posiada stare monety które można odkupić. Wskazywał również, że pytał już u sąsiadów i ci właśnie skierowali go do niej.

Pytanie było tym dziwniejsze, że pani Anna nigdy nie była w posiadaniu takich monet. Czym prędzej odprawiła więc dziwnego faceta a potem spytała sąsiadów, kto to właściwie był. Jak się można domyślać, sąsiedzi nie wiedzieli o kim ona mówi, bo z nikim takim nie rozmawiali.

Po poście od pani Anny odezwały się również inne osoby, które doświadczyły podobnego spotkania. Policja zaleca ostrożność i informowanie o podejrzanych zachowaniach.