Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Karolinowie

We wrześniu br. doszło do podpisania ważnej umowy dla wielu osób zamieszkujących miejscowości powiatu płońskiego. Przedmiotem umowy jest Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, które powstanie w Karolinowie.

Dzięki usługom tego nowoczesnego ośrodka – właściwą opiekę i warunki bytowe znajdzie dwadzieścia osób niepełnosprawnych. Większość osób będzie mogła spędzać tutaj dzień, przygotowano też miejsca z myślą o pobycie całodobowym.

Budynek będzie miał niemal 500 m kw. Na tej powierzchni znajdą się wszelkie niezbędne pomieszczenia, które są potrzebne dla osób z niepełnosprawnością – zarówno w stopniu umiarkowanym, jak i znacznym.

Umowa, w ramach której ośrodek zostanie zbudowany opiewa na kwotę ponad 2,7 milionów złotych. Podpisana została przez władze powiatowe i wojewódzkie.

Centrum będzie pierwszym tego typu ośrodkiem na terenie Płońska i okolic.

Kompleksowy projekt

Podpisanie umowy rozpoczyna pierwszą fazę prac związaną z realizacją inwestycji. Pierwsi pensjonariusze mają trafić do ośrodka w pierwszych tygodniach 2024 r.

Projekt zakłada wykonanie kompleksowych prac, nie tylko związanych z samym budynkiem i jego wyposażeniem, ale również właściwym zagospodarowaniem terenu wokół niego. W ramach prac wykonana zostanie także tzw. mała architektura, powstanie też zieleniec.

Ustawione zostaną ławki, stoliki i inne niezbędne sprzęty, które pozwolą osobom korzystającym z usług centrum na relaks w najlepszych warunkach, jaką zapewnia m.in. kontakt z zielenią. Planowane są nasadzenia różnych roślin i stworzenie kolorowych rabat kwiatowych.

Zasadzone zostaną również warzywa i owoce. Pielęgnowanie ich będzie także okazją do aktywnego odpoczynku i współpracy dla osób, z myślą o których inwestycja jest realizowana.