Przy rozpoczęciu przygody ze sportem wiele osób zastanawia się jakie artykuły powinni kupić. Czy lepiej zainwestować w droższą odzież, a może nie ma to aż takiego znaczenia? Czym się kierować? Na powyższe pytania można znaleźć odpowiedź w poniższym tekście.

Czym są turfy?

Turfy są to tak zwane buty na orlik. Świetnie sprawdzają się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią, których w Polsce jest coraz więcej. Te buty praktycznie nie niszczą murawy, więc niektórzy administratorzy boisk pozwalają na grę wyłącznie w turfach. Ich podeszwa składa się z wielu malutkich koreczków, dzięki którym ciężar ciała rozkłada się równomiernie, ale również gwarantuje to odpowiednią przyczepność i amortyzację. Podczas gry w piłkę nożną wykonuje się wiele nagłych zwrotów, zatrzymań itp., dlatego też lepiej zainwestować w droższe, ale za to solidne buty. Jednymi z najpopularniejszych modelów dostępnych na rynku są turfy Adidas Predator, ale nie można też pominąć butów marek typu Nike czy Puma.

W takim razie co z halówkami?

W niesprzyjających warunkach pogodowych można się przenieść z orlika na halę, żeby tam trenować piłkę halową. Na nawierzchni, która jest na takiej sali najlepiej sprawdzą się halówki. Te buty również będą dobrze służyły na boisku z asfaltem. Ich podeszwa jest płaska i antypoślizgowa. Najlepiej wybrać takie halówki, które chronią kostkę. Dzięki temu można w prosty sposób zminimalizować ryzyko kontuzji. Na rynku są dostępne zarówno buty dla profesjonalistów jak i amatorów. Halówki Adidas oraz wiele innych firm produkuje już od wielu lat, ciągle proponując nowe ulepszenia. Przy wyborze butów do piłki halowej najważniejsza jest przede wszystkim wygoda, nie mogą być za małe, aby nie uciskały, ani za duże, ponieważ może to powodować liczne kontuzje.

Buty już wybrane, co z ubraniami?

Jeśli chodzi o ubrania, mamy kilka opcji dla wyboru. Dobranie odpowiedniej odzieży jest ważne ze względu na to, że dzięki niej minimalizujemy ryzyko otarć, odparzeń, czy zwyczajnie przepocenia. Możemy zainwestować w zwykłe T-shirty, bezrękawniki, luźne czy dopasowane koszulki. Jeśli chodzi o spodnie, do wyboru zostają shorty, legginsy czy też zwykłe dresy. W przypadku uprawiania sportu na świeżym powietrzu warto też kupić bluzę dresową. Do najbardziej kultowych należą dresy adidas, ale na rynku jest dostępnych jest wiele różnych marek oferujących ubrania sportowe, którym warto się przyjrzeć. Dla kobiet szczególnie ważne jest dobranie również odpowiedniego stanika sportowego, ponieważ tylko on jest w stanie odpowiednio utrzymywać i amortyzować piersi podczas aktywności fizycznej.