Płońsk partnerem ogólnopolskiego programu edukacyjnego

Organizowane na szeroką, bo ogólnopolską skalę, dostępne bezpłatnie, warsztaty programowania „Koduj z Gigantami” odbyły się niedawno w wielu miastach. Jednym z nich był Płońsk. Dzięki partycypowaniu miasta w projekcie, młodzież uczęszczająca do tutejszych szkół miała możliwość nauczenia się wielu ważnych umiejętności.

Warsztaty to jak sama nazwa projektu wskazuje nie tylko bierne przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim aktywne uczenie umiejętności, które przydają się w rozwijaniu talentów technicznych, matematycznych i IT, ale dają też szansę na znalezienie w sobie całych pokładów wyobraźni i kreatywności.

Takie połączenie: wiedza, umiejętności i wyobraźnia (przynosząca na myśl nowatorskie i innowacyjne rozwiązania) – jest bardzo przydatne i szczególnie cenne na współczesnym rynku pracy. Zanim młode pokolenie, biorące udział w warsztatach, będzie miało okazję się wykazać w dorosłym życiu – programowanie z pewnością przyda się także w procesie zdobywania wiedzy, nie tylko w obszarze nauk ścisłych.

Kolejna edycja warsztatów

Młodzi adepci IT w Płońsku mieli okazję uczestniczyć w jedenastej już edycji popularnych warsztatów, które odbyły się 17 i 24 września.

Tym razem, zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy warsztatów (są one adresowane do różnych grup wiekowych, od kilkulatków – do nastolatków) mieli możliwość nie tylko rozpocząć (albo kontynuować) przygodę z programowaniem, ale również nauczyć się tego, jak radzić sobie z zagrożeniami w sieci.

Zachowanie optymalnych standardów cyberbezpieczeństwa to podstawa wszelkich działań w Internecie, zarówno wtedy, gdy użytkujemy go na potrzeby prywatne, jak  i zawodowe.

Wrześniowe zajęcia odbyły się w ponad stu miastach w całej Polsce. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech oraz władze miejskie, w tym również płońskie.

Dlaczego warto nauczyć się programowania? Odpowiedź na to i inne pytania z dziedziny nowoczesnych technologii znajdziesz na Sportstechnologys.pl.