Zacna tradycja obchodów święta Konstytucji 3 Maja w Płońsku obejmuje nie tylko oficjalne uroczystości, lecz również sportowe rywalizacje. W tym roku także tenis ziemny przyciągnął do miasta grupę zapalonych miłośników tej dyscypliny. Zarówno zawodnicy, jak i widzowie zgromadzili się na dwóch miejscowych kortach, gdzie rozegrano aż osiemnaście pojedynków jednosetowych.

Bez wątpienia dla uczestników turnieju było to doskonała okazja do celebrowania świątecznego dnia poprzez aktywność fizyczną i zdrową rywalizację. Jednogłośnie potwierdzili, że tenis to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w tak wyjątkowy dzień.

Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie okazało się, że pierwsze miejsce przypadło Piotrowi Jaroszewskiemu. Tuż za nim, drugie lokatę zajął Sławomir Adamski. Trzecie miejsce na podium wywalczył Maciej Chyczewski. Kolejne pozycje zajęli: Marcel Malicki, Zbigniew Wiśniewski, Patryk Zbrojewski, Witold Materka, Jakub Mojski, Jakub Tetkowski, Błażej Żochowski, Mateusz Paczkowski i Marcin Lewandowski.

Miłośnicy tenisa ziemnego mogą już teraz zacząć odczuwać dreszczyk emocji, bowiem kolejny turniej został zaplanowany na 16 czerwca. Będzie to rywalizacja w ramach Mistrzostw Płońska w Tenisie Ziemnym, ale tym razem w grze deblowej.