Klimat grudnia w Płońsku zapowiada się jak z bajki. Już 6 grudnia zaczynają się uroczystości pod nazwą „Bajkowe Mikołajki z Mazowszem”. Będzie to okazja, by zarówno dorośli, jak i dzieci mogli spotkać Mikołaja i poczuć wyjątkowy, przedświąteczny nastrój.

Apogeum świątecznej atmosfery nastąpi 17 grudnia – wtedy zaplanowano Wigilię Miejską oraz Jarmark Świąteczny. Wśród świątecznych dekoracji, odwiedzający będą mieli szansę nabyć unikalne upominki. Dodatkowo, czekać na nich będzie wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników.

Na koniec, 31 grudnia przewidziano Sylwestra i powitanie Nowego 2024 Roku. Miejski plac przemieni się w miejsce pełne zabawy i tańca, tworząc niepowtarzalną aurę oczekującej nocy. Za organizację tych wydarzeń odpowiedzialni są Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płońsku.