Świętowanie Mikołajek na rynek w Płońsku przyciągnęło tłumy mieszkańców 6 grudnia, kiedy to odbywały się magiczne obchody uroczystości „Bajkowe Mikołajki z Mazowszem”. Łączyły one zabawę i kulturę, oferując atrakcje takie jak zumba, pyszną gorącą czekoladę oraz świąteczne animacje dla dzieci. Burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik, podzielił się swoimi wrażeniami na temat wydarzenia z reporterami KRDP.

W centrum wydarzeń stała olśniewająca choinka, która zapłonęła punktualnie o godzinie 17:00, oświetlając rynek tysiącami błyszczących lamp. Odnowiony rynek miasta tętnił życiem i wyglądał jak coś z bajki. Wszyscy zebrani – mali i duzi mieszkańcy miasta – bawili się przytulnie do dźwięków muzyki, zachęcani do udziału w festiwalowych radościach przez samego burmistrza.

Te specjalne Mikołajki były również okazją do wyrażenia swojej kreatywności. Na miejscu odbywały się warsztaty plastyczne, gdzie uczestnicy mieli okazję samodzielnie stworzyć własne ozdoby świąteczne.

Warto jednak zauważyć, że nie tylko dzieci czekały na przybycie św. Mikołaja. Kiedy ten w końcu pojawił się na rynku, zrobił to w bardzo nowoczesnym stylu, podróżując w luksusowym cabriolecie zamiast tradycyjnych reniferów i sań. Sanki zostały wykorzystane później do spotkań z dzieciakami, które były podekscytowane możliwością spotkania ze św. Mikołajem.