Wycieczki edukacyjne z dofinansowaniem

Jeszcze w aktualnym roku szkolnym 2021/2022 odbędą się atrakcyjne jednodniowe wycieczki uczniów ze szkół podstawowych działających w Płońsku. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu i środkom własnym dzieci z SP nr 1, 2, 3 i 4 będą miały możliwość poznać atrakcyjne miejsca, których odwiedzenie wzmocni edukacyjny wymiar realizowanych w poszczególnych klasach programów szkolnych.

Takie inicjatywy jak wycieczki edukacyjne są niezwykle cenne, szczególnie po ostatnich dwóch latach, których z pewnością nie można zaliczyć do typowych i standardowych w historii nie tylko polskiego szkolnictwa.

Obostrzenia związane ze stanem epidemii były przez wiele osób postrzegane jako kontrowersyjne, również ze względu na zawieszenie normalnego funkcjonowania szkół i zamknięcia dzieci w domach, co niekorzystnie wpłynęło na stan psychofizyczny wielu z nich.

Każda alternatywa wobec jakiejkolwiek formy izolacji, która nie jest pozytywnym doświadczeniem, szczególnie dla młodych ludzi, jest obecnie na wagę złota, dlatego uzyskanie środków publicznych na realizację programu wycieczek szkolnych szczególnie cieszy zarówno same dzieci, jak i ich opiekunów.

Gdzie pojadą uczniowie z Płońska

Program realizowany w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Poznaj Polskę” w obecnej edycji przedstawia się bardzo interesująco. Na mapie wyjazdów edukacyjnych znajdą się miejsca szczególnie istotne pod względem oświatowym.

Uczniowie będą gościć w popularnych miejscach, cennych pod względem kulturowym, naukowym i przyrodniczym.

Program będzie mógł zostać zrealizowany dzięki dotacji rządowej w kwocie niemal 60 tysięcy złotych oraz wkładowi własnemu Gminy i Miasta Płońsk w wysokości niemal 15 tysięcy złotych.

Środki te wystarczą na zrealizowanie kilkunastu wyjazdów. Na szlaku, który zostanie zrealizowany do czerwca 2022 roku znajdą się między innymi: Warszawa, Wilanów, Sierpc, Żelazowa Wola oraz Toruń.

Uczniowie odwiedzą m.in.: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, pałac w Wilanowie, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a także Planetarium w Toruniu i Muzeum Toruńskiego Piernika.