Już w maju pierwsze wizyty w nowym ośrodku zdrowia

Mieszkańcy gminy Baboszewo mogli niedawno uczestniczyć w uroczystości otwarcia nowego budynku ośrodka zdrowia. Nie jest to zupełnie nowa nieruchomość, ale przekazana przez Starostwo Powiatowe w Płońsku darowizna w „postaci” budynku, który wymagał remontu, modernizacji i rozbudowy, aby móc służyć jako komfortowy ośrodek zdrowia.

Prace budowlane właśnie się skończyły. Obecnie trwa meblowanie budynku, a już za kilka dni – po weekendzie majowym – ośrodek zacznie działać, czyli przyjmować pierwszych pacjentów. To bardzo ważna informacja dla mieszkańców Baboszewa i okolic, którzy z wieloma dolegliwościami nie będą się już musieli udawać do Płońska. Od teraz na specjalistyczną pomoc medyczną będą mogli liczyć na miejscu, w gminie.

Budynek, przekazany przez powiat, jest obecnie większy (dobudowano nowe skrzydło) i zapewni pacjentom leczenie w komfortowych warunkach. Remont trwał kilkanaście miesięcy, ale udało się sporo oszczędzić dzięki temu, że wykonywała go gminna ekipa budowlano-remontowa.

Łatwiejszy dostęp do usług medycznych

Pierwsi pacjenci, którzy  pojawią się w nowej przychodni w maju, z pewnością będą bardzo zadowoleni ze zmiany – w porównaniu z warunkami, jakie oferowane były w poprzedniej siedzibie lecznicy, która znajdowała się w budynku sklepu.

Nowy ośrodek zapewni opiekę ze strony lekarzy ogólnych oraz specjalistów, dlatego w przypadku konieczności zasięgnięcia porad specjalistycznych nie trzeba będzie już udawać się do Płońska. Poradę otrzymamy na miejscu.

Aby ostatecznie sfinalizować prace remontowo-modernizacyjne, konieczne było m.in. wybudowanie nowego skrzydła budynku, w którym znalazły się m.in. pomieszczenia dla rehabilitantów. Obecnie będą w niej świadczyć usługi specjaliści z ośrodka w Płońsku, gdzie aktualnie prowadzone są prace remontowe.

Prawdopodobnie po ponownym oddaniu do użytku budynku w Płońsku, w Baboszewie funkcjonować będzie filia świadcząca usługi rehabilitacyjne dla mieszkańców gminy.