We wtorek, Kuria Diecezji Płockiej podała do wiadomości publicznej listę zmian personalnych dotyczących parafii. Tym razem obszar przemian obejmuje jedynie Parafie Płońska i Kroczewa.

Zaczynając od dnia 21 sierpnia bieżącego roku, ksiądz Wojciech Ciemerych, który do tej pory pełnił rolę wikariusza w Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, zostaje przeniesiony na stanowisko wikariusza w Parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach. Jego miejsce w Płońsku zajmie Michał Zadworny, który do tej pory pełnił funkcję wikariusza w Parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Obrytem.

Jednocześnie, z dniem 21 sierpnia, Parafia pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Kroczewie pożegna ks. Ireneusza Macka. Ksiądz ten zostanie przeniesiony do Parafii pod wezwaniem św. Onufrego w Staroźrebach, gdzie będzie kontynuował posługę wikariuszowską. Nowym wikariuszem w Kroczewie stanie się Robert Józef Kępczyński, który wcześniej sprawował obowiązki kapłańskie w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego w Żurominie.