Jednym z dziwniejszych przypadków kradzieży w sklepach jest ten, który miał miejsce niedawno, a jego sprawcami byli dwaj obywatele gruzińscy. Zostali oni przyłapani na kradzieży różnych produktów, w tym alkoholu, mrożonych warzyw i sprzętu elektrycznego. Obydwaj mężczyźni, mający 27 i 28 lat, zostali zatrzymani przez personel ochrony i przekazani odpowiedzialnym organom ścigania.

Wszystko rozpoczęło się, kiedy policjanci z Płońska zostali wezwani do interwencji w jednym z lokalnych supermarketów. Personel sklepu zauważył dwóch mężczyzn, którzy wydawali się podejrzanie zachowywać. Po pewnym czasie okazało się, że ci „klienci” próbowali opuścić sklep bez zapłacenia za swoje zakupy.

Dalsze badania ujawniły niecodzienny charakter ich „zakupów”. Okazało się bowiem, że w ich sklepowym wózku znajdowała się aż 26 butelek whisky, elektryczny blender oraz paczki mrożonych warzyw. Wartość skradzionego towaru przekraczała prawie 3 tysiące złotych. Wózek z nieopłaconymi produktami przejechał przez bramki sklepowe i był już prawie przy wyjściu, kiedy to przestępcy zostali zatrzymani.

Zostało im postawione zarzuty kradzieży i są teraz w rękach policji Płońska. Jeśli zostaną skazani, mogą oczekiwać nawet do pięciu lat pozbawienia wolności za swój czyn.