Funkcjonariusze płońskiej komendy, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej i korupcji, podjęli kroki przeciwko nieuczciwym handlarzom na lokalnym rynku. Interwencja skierowana była przede wszystkim na tych sprzedawców, którzy oferowali produkty z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych marek. Podczas akcji, policjanci zabezpieczyli fałszywą odzież, w tym czapki, bluzy, kurtki, spodnie, a nawet paski, bieliznę oraz perfumy. Tego rodzaju towary próbował sprzedać 55-letni obywatel innego kraju. Mężczyźnie teraz grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Działania funkcjonariuszy skupiły się na miejskim targowisku. W oparciu o zebrane informacje, podejrzewali oni, że miejsce to może być areną nielegalnych transakcji dotyczących ubrań z fałszywymi oznaczeniami znanych na całym świecie firm. Podczas interwencji udało im się natknąć na stoisko prowadzone przez 55-letniego obywatela Rumunii, na którym oferowano podróbki. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, a nielegalne produkty – skonfiskowane. W sumie, do magazynu policyjnego trafiło ponad 160 takich przedmiotów.

Potencjalne straty marek, których znaki towarowe zostały podrobione, mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą o prawie własności przemysłowej, handel fałszywkami jest przestępstwem. 55-letni obcokrajowiec już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Jeśli zostanie uznany za winnego wprowadzania do obiegu produktów z fałszywymi znakami, może spędzić w więzieniu nawet do dwóch lat. W sytuacji, gdy taki proceder jest stałym źródłem dochodu, kara może być jeszcze bardziej surowa i wynieść do 5 lat pozbawienia wolności.