Burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik, przyznaje, że zakres projektu rewitalizacji miasta jest znacznie większy niż początkowo zakładano. W ramach odnowy miejskiego krajobrazu realizuje się 9 dodatkowych przedsięwzięć, które stanowią dopełnienie kluczowego projektu – rewitalizacji rynku. Władze miasta zapraszają mieszkańców na uroczyste odsłonięcie odrestaurowanego centrum miasta, które ma mieć miejsce 24 września. Burmistrz Pietrasik podkreśla determinację, aby to wydarzenie było huczne, godne i zasługiwało na uwagę społeczności.

Podczas spotkania z mediami, poruszono również kwestię kamienic w Płońsku. Jak tłumaczy burmistrz Pietrasik, miasto zdobyło fundusze na wiele różnych projektów, w tym dwa razy na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej – odcinka od rynku do ronda i odcinka od rzeki Płonki do nowego ronda „Solidarności”. Prym wśród projektów drogowych wiedzie jednak budowa ulicy Pułtuskiej i Przejazd. Bez tego zadania, projekt rewitalizacji kończyłby się na „Zielonym Zakątku”. Wszystko co znajduje się poza tym obszarem jest finansowane z funduszy programu „Polski Ład”.

Cały projekt jest realizowany poza pierwotnym harmonogramem. Zakończenie prac zaplanowane jest na późną jesień, zatem burmistrz zaapelował do Zarządu Dróg i Mostów, wykonawcy prac, o priorytetowe traktowanie tego zadania i równoległą realizację wraz z rewitalizacją rynku.