Lato w mieście nie musi być nudne!

„Postaw na rodzinę” – to hasło przewodnie lata 2021 w Płońsku. Co się pod nim kryje? Prawdziwy festiwal atrakcji dla całej rodziny. W tym roku mieszkańcy Płońska nie mogą narzekać na nudę. Pierwsze imprezy już za nami. Frekwencja do tej pory dopisywała, co oznacza, że program różnorodnych propozycji, zarówno sportowych, jak i kulturalnych – trafił w gusta płońszczan i turystów.

Imprezy odbywają się przez całe lato. Ze szczegółowym programem można się zapoznać m.in. na stronach organizatorów, w tym: MCK, MCSiR, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie oraz MOPS.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się imprezy plenerowe –  w tym koncerty i zabawy odbywające się m.in. w Ogródku Jordanowskim. Uczestnicy mogą liczyć na prawdziwie piknikową atmosferę, wspólne gry, konkursy i animacje. Nie zabraknie również letnich hitów dla dzieci – kolorowych dmuchańców i waty cukrowej.

Sportowe emocje – niekoniecznie przed telewizorem!

Lato 2021 to idealny czas dla kibiców – emocje piłkarskie, siatkarskie i największe święto sportu – igrzyska olimpijskie. Kibicowanie przed ekranem ma swoje atuty, warto jednak zaznać radości wspierania lokalnych talentów sportowych. MCSiR w Płońsku zaprasza nie tylko do kibicowania, ale również uczestnictwa w zawodach sportowych.

W kolejnych dniach wakacji odbywać się będą m.in. turnieje piłki nożnej, siatkówki plażowej czy tenisa stołowego. Na najbliższą niedzielę (25 lipca 2021 r.) zaplanowano Turniej Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Płońska. W imprezie będą mogli wziąć udział singliści (kategoria Open).

Latem w Płońsku kwitnie… kultura

Lato bez wydarzeń kulturalnych trudno byłoby zaliczyć do udanych. Muzycznie – wakacje w Płońsku upłyną pod znakiem (a raczej nutą) country i bluesa – a to m.in. za sprawą Moto-Pikniku, podczas którego wystąpią: Blues Station Dżem Cover Band, Corpus D i grupa Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

W ramach imprezy, która odbędzie się 8 sierpnia 2021 r., przygotowano wiele atrakcji dla moto-fanów w każdym wieku, w tym: pokazy motocyklowe, uliczną paradę motocykli i samochodów, piknik, konkursy i Jarmark Przedmiotów Artystycznych.

Przez całe lato można uczestniczyć w różnych warsztatach artystycznych, manualnych i plastycznych – dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w MCK.

Na wakacyjne atrakcje mogą także liczyć miłośnicy literatury – Miejska Biblioteka Publiczna w Płońsku organizuje cieszące się dużym zainteresowaniem czytelników wymiany książek, prezentacje nowości rynku wydawniczego i wspólne czytanie przy muzyce.

Spędzasz wakacje w Płońsku? Na pewno warto choć na chwilę „oderwać” się od telewizora!