Na trasie kolejowej między Nasielskiem a Sierpcem, doszło do zapalenia się dwuwagonowego składu szynobusu. Zdarzenie miało miejsce we wtorek na terenie miejscowości Kaczorowy, leżącej w gminie Raciąż. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia, przedział pasażerski jednego z wagonów został doszczętnie strawiony przez ogień. Na szczęście, w momencie wybuchu pożaru, jedynymi osobami znajdującymi się na pokładzie byli maszynista i konduktor. Nikt z nich nie doznał żadnych obrażeń – podał w rozmowie z mediami rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, st. bryg. Janusz Majewski.

Sześć ekip strażaków – zarówno z jednostek państwowych jak i ochotniczych – brało udział w akcji gaszenia płomieni, która okazała się skuteczna. Sytuacja została opanowana, a ogień ugaszony.

Szynobus, który stał się ofiarą pożaru, był pojazdem służbowym poruszającym się na linii Nasielsk-Sierpc. Na chwilę obecną, przyczyny oraz okoliczności, które doprowadziły do wybuchu pożaru, są jeszcze badane i ustalane – skomentowała całą sytuację rzeczniczka Kolei Mazowieckich, Donata Nowakowska.