W najbliższą niedzielę, dokładnie 24 marca, mieszkańcy Płońska i okolic będą mieli okazję spędzić czas na tradycyjnym jarmarku wielkanocnym. Wydarzenie to odbędzie się na miejscowym Rynku, a jego rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 10:00. Wszystkich uczestników czeka tam wiele atrakcji do godziny 17:00 – poinformował Urząd Miasta w Płońsku.

Organizatorzy przygotowali bogaty program, który obejmuje nie tylko zakupy na kiermaszu, ale także koncerty oraz konkurs plastyczny. Ten ostatni skierowany jest do osób, które chciałyby zaprezentować swoje umiejętności w tworzeniu świątecznych ozdób. Najpiękniejsza dekoracja wielkanocna oraz palemka zostaną wybrane podczas tego festiwalowego spotkania.

Jednak to nie koniec atrakcji! Wszyscy goście będą mogli również spróbować tradycyjnych potraw wielkanocnych podczas organizowanej degustacji. Ponadto, o godzinie 13:30 zaplanowano przemarsz kolorowego pochodu. Uczestnicy zgromadzą się na parkingu przy ulicy Popiełuszki, skąd przemaszerują w kierunku ulicy Warszawskiej, aż do miejsca głównego wydarzenia – Rynku.