W mieście Lublin, odnotowano poważny incydent związany z oficerem Centralnego Biura do spraw Przeciwdziałania Cyberprzestępczości, który stracił swoją broń służbową. Nie tylko zignorował obowiązek zgłoszenia utraty broń swoim przełożonym, ale broń została odnaleziona przez przypadkowych przechodniów w pobliżu dobrze znanej restauracji w Płońsku, województwo mazowieckie. W wyniku tego wydarzenia, oficer został zawieszony we wykonywaniu obowiązków służbowych, a postępowanie dyscyplinarne zostało przeciwko niemu wszczęte.

Jak portal informuje, wczesnym marcem pewna grupa mężczyzn podróżujących do Gdańska zdecydowała się na przerwę na papierosa przy restauracji McDonald’s w Płońsku. Podczas tej przerwy w zaroślach natknęli się na pistolet Walther – model P-99, który jest powszechnie używany przez polskie siły policyjne. Po odkryciu bezzwłocznie powiadomili odpowiednie władze. Okazało się, że jest to zgubiona broń policyjna, a jej właścicielem jest oficer z Lublina.

Podkomisarz Krzysztof Wrześniowski, członek zespołu prasowego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, potwierdził nam, że funkcjonariusz odpowiedzialny za utratę broni został zawieszony w obowiązkach służbowych. Postępowanie dyscyplinarne zostało przeciwko niemu wszczęte, ale na ten moment śledczy nie ujawniają żadnych ustaleń dotyczących zajścia.