W kontekście działań policyjnych przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym, dwóch poszukiwanych gangsterów zostało niedawno zatrzymanych. Byli to Marek N., znany na ulicach jako Marek z Marek, oraz Marcin W., o pseudonimie Diabeł. Obydwaj byli poszukiwani przez organy ścigania za popełnione zabójstwa. Ich aresztowanie nastąpiło w trakcie operacji mającej na celu likwidację nielegalnej fabryki papierosów, zlokalizowanej w powiecie płońskim. W ramach tej samej operacji, oprócz tych dwóch niebezpiecznych przestępców, aresztowano jeszcze sześć osób.

Jednostki Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z Zarządu w Warszawie oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego od pewnego czasu prowadzili śledztwo dotyczące działalności przestępczej grupy, która zajmowała się produkcją nielegalnych papierosów w powiecie płońskim, na terenie województwa mazowieckiego. Dwóch poszukiwanych zabójców znalazło się wśród pracowników tej nielegalnej fabryki.

Ze względu na fakt, że wśród osób zatrudnionych w fabryce mogły znajdować się osoby o wysokim stopniu niebezpieczeństwa, organy ścigania podjęły szczególne środki ostrożności. Działania te były wspierane przez jednostki kontrterrorystyczne – Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA” i Samodzielne Pododdziały Kontrterrorystyczne z Warszawy i Olsztyna. Dodatkowo wsparcie zapewniły załogi helikopterów z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP – jak poinformowała rzeczniczka CBŚP, podinsp. Iwona Jurkiewicz.