W godzinach wieczornych dnia 26 lutego, dokładnie o 18:30, na terenie Sochocina doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W miejscowości Smardzewo, które jest częścią gminy Sochocin, nastąpiło zderzenie trzech pojazdów osobowych. Sytuacja ta wymagała natychmiastowej interwencji służb ratunkowych.

Na miejscu zdarzenia szybko znalazły się dwie jednostki straży pożarnej, policja oraz karetka pogotowia. Z uwagi na zaistniałe okoliczności, jedna osoba musiała zostać przewieziona do najbliższego szpitala.

Policja podała informacje na temat przebiegu zdarzenia. Jak się okazało, kierująca fordem kobiecie nie udało się utrzymać własnego pasa ruchu podczas jazdy w kierunku Sochocina. Z nieustalonych jeszcze powodów, zjechała ona na przeciwny pas, co doprowadziło do kolizji z volkswagenem. Po pierwszym uderzeniu, volkswagen potrącił kolejny samochód.

Kierująca fordem 54-letnia kobieta poniosła konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Została ukarana mandatem karnym, a do jej konta kierowcy dopisano dodatkowo 10 punktów karnych.

Na skutek tego zdarzenia doszło do blokady drogi krajowej numer 7. W związku z tym, policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza na drogach gminnych – tam bowiem obecnie można zaobserwować wzmożony ruch – o zachowanie szczególnej ostrożności i skupienia podczas jazdy.