Miasto otrzymało dofinansowanie na realizację inwestycji

W Płońsku od wielu lat mówiło się o konieczności wybudowania nowego stadionu miejskiego, który byłby obiektem nowoczesnym, wielofunkcyjnym i dostosowanym do aktualnych potrzeb lokalnej społeczności.

Miejscowy samorząd starał się od dawna o dofinansowanie tej inwestycji ze środków krajowych. Druga próba powiodła się i wniosek złożony w kwietniu br. spotkał się z pozytywną reakcją decydentów, którzy uznali, że płoński projekt przygotowany w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2021 powinien zostać dofinansowany.

Miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w kwocie niemal 12 mln 150 tys. zł. To połowa całego budżetu inwestycji, którego wysokość szacuje się na prawie 24 mln 300 tys. zł.

Realizacja projektu ma się rozpocząć w przyszłym roku i zakończyć w 2024 roku. Budowa nowego stadionu miejskiego to złożona i niełatwa inwestycja. Na potrzeby stadionu będzie zagospodarowane aż 27 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Jak będzie wyglądać nowy stadion?

Zgodnie z projektem stadion miejski w Płońsku będzie mógł gościć na trybunach do tysiąca osób. Trybuny będą zadaszone. Obiekt będzie posiadał nowoczesne zaplecze sanitarno-magazynowe oraz szatnie.

Zostanie wybudowana ośmiotorowa, poliuretanowa bieżnia, która pozwoli na rozgrywanie klasycznych zawodów lekkoatletycznych. Stadion będzie ogrodzony. Wybudowane zostaną także drogi wewnętrzne, pozwalające na efektywne i bezpieczne korzystanie z obiektu.

Samo boisko natomiast będzie posiadało instalację nawadniającą i drenaż, co pozwoli na optymalne korzystanie z niego, nawet w trudniejszych warunkach pogodowych.

Stadion miejski dołączy do już istniejącej infrastruktury nowoczesnych obiektów sportowych w Płońsku, w którym z powodzeniem działają już hala sportowa oraz basen.