Zatrzymanie złodziei na gorącym uczynku

Lutego 2022 roku nie zaliczą do udanych trzej mężczyźni, którzy od wielu miesięcy dopuszczali się kradzieży i do tej pory udawało się im uniknąć sprawiedliwości. Do tego jednak doszło w ostatnich dniach. Płońska policja zatrzymała podejrzanych, na terenie jednej z opuszczonych posesji w pobliżu Płońska.

Zgłoszenia o kradzieżach powtarzały się od kilku miesięcy. Zazwyczaj pokrzywdzonymi byli właściciele posesji, które były niezamieszkane. Z ich nieruchomości znikały różne elementy, które mogły mieć wartość, przede wszystkim przedmioty wykonane z metalu.

Do kradzieży dochodziło w różnych miejscowościach regionu. Funkcjonariusze podejmowali wiele akcji, których celem było zidentyfikowanie, namierzenie i zatrzymanie sprawców tego procederu, do tej pory pozostawali oni jednak nieuchwytni.

W końcu udało się to podczas bezpośredniej akcji i pościgu. Zatrzymani to trzydziestolatkowie mieszkający na terenie powiatu płońskiego.

Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat bezwzględnego więzienia.

Atak na hotel

Kilka dni wcześniej w jednym z płońskich hoteli doszło do dantejskich scen, rodem z filmu sensacyjnego. W nocy miał miejsce atak na hotel, a dokładniej na dwóch przebywających tam gości.

Napadu dokonało kilka zamaskowanych osób. Zaatakowani mężczyźni to młode osoby zamieszkałe w miejscowościach na terenie powiatu płońskiego.

Poszkodowani zostali poturbowani i z obrażeniami trafili do miejscowego szpitala, w którym aktualnie się znajdują.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną napadu. Trwa postępowanie policyjne. W ramach wdrożonych czynności dochodzeniowych i śledczych prowadzone są działania, które w pierwszej kolejności mają doprowadzić do zatrzymania sprawców tego groźnego incydentu.