Płońskie Wieże i Złote Kłosy

W miniony poniedziałek, 20 września 2021 roku, odbyła się kolejna, piąta już edycja Płońskiej Gali. Podczas uroczystości wręczono Płońskie Wieże – statuetki honorowe przyznawane za aktywny udział w życiu miasta i w tworzeniu jego pozytywnego wizerunku oraz marki.

W programie gali nie mogło również zabraknąć miejsca i czasu dla laureatów nagrody Złote Kłosy – dla osób zaangażowanych w życie gminy Płońsk.

Gala odbyła się w miejskiej sali widowiskowo-kinowej.

Zaszczytne nagrody przyznano w sześciu kategoriach, odpowiadających tym dziedzinom życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego, które mają niebagatelny wpływ na życie miasta – na pamięć o jego tradycji i budowaniu perspektywicznej przyszłości.

Udział w piątej edycji Płońskiej Gali wzięły władze miasta, laureaci oraz goście. Odpowiedni klimat i oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili Joanna Aleksandrowicz z zespołem, którzy wykonali najpopularniejsze przeboje muzyki filmowej i musicalowej.

Zaangażowanie ma znaczenie!

Kandydatów do nagrody można było zgłaszać do 31marca 2021 roku. Możliwość tę mieli: członkowie kapituły powołanej przez burmistrza, stowarzyszenia działające w mieście oraz mieszkańcy Płońska. Kandydatura zgłoszona przez osobę fizyczną musi być „podparta” minimum 100 podpisami mieszkańców miasta.

Płońskie Wieże, podobnie jak w ubiegłych latach, przyznano w sześciu kategoriach.

Są to: Gospodarka i Ekologia, Kultura i Sztuka, Sport, Społecznik Roku, Szczególne zasługi dla Płońska oraz Przyjaciel Płońska.

Osobną kategorię stanowiła nagroda Złote Kłosy (wyróżnienia dla osób zasłużonych dla gminy Płońsk). Przyznano ją w ramach czterech obszarów: Gospodarka i Ekologia, Kultura i Sztuka, Społecznik Roku oraz Człowiek z Pasją.