Modernizacja dróg

Od jesieni ubiegłego roku samorząd miasta Raciąża podejmuje szereg prac, których celem jest podwyższenie standardu kolejnych dróg w mieście. W pierwszej kolejności realizowane są inwestycje dotyczące dróg, które do tej pory nie były utwardzone, w związku z tym ich jakość była dyskusyjna.

Mieszkańcy domów usytuowanych przy takich drogach od lat wnioskowali o wykonanie tego rodzaju prac remontowych, które przyczyniłyby się nie tylko do zwiększenia komfortu ich użytkowania, ale przede wszystkim – bezpieczeństwa.

Jedną z takich ulic była ulica Rzeźniana, która w chwili obecnej w dużej części uzyskała już nową nawierzchnię. Prace nadal postępują, a rozpoczęły się niemal rok temu, kiedy to wyremontowano odcinek liczący kilkaset metrów i położono nową nawierzchnię z kostki brukowej.

Prace są obecnie kontynuowane – w ich ramach nadal kładziona jest kostka. Polepszono również stan poboczy, które zostały podniesione i utwardzone.

W pierwszej kolejności modernizowane są te odcinki drogi, która jest najczęściej uczęszczana i w związku z tym – najistotniejsza dla okolicznych mieszkańców.

Drogi w Raciążu będą lepsze

Remonty i modernizacje dróg w Raciążu, wykonywane przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, będą w dalszym ciągu realizowane.

Na terenie miasta nadal są takie drogi (albo ich odcinki), które nie są utwardzone. Takie drogi powinny zyskać nową nawierzchnię w pierwszej kolejności i powody takich decyzji na pewno nie powinny podlegać dyskusji.

Korzystanie z dróg nieutwardzonych jest wyjątkowo niekomfortowe, ale również nie do końca bezpieczne (szczególnie w sezonie jesiennym i zimowym, kiedy aura nie sprzyja kierowcom i pieszym).

Kolejne drogi zyskują powierzchnię asfaltową (wcześniej były to drogi żwirowe). W kolejnych miesiącach roboty drogowe będą realizowane m.in. na ulicach Mieszka I, Jesionowej, Lipowej, Reymonta czy Dobrzańskiego.