Zderzenie samochodów osobowych

W ostatnich dniach doszło do dwóch kolizji na drogach powiatu płońskiego. W wyniku jednej z nich dwie osoby zostały lekko ranne i przewiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło na drodze w miejscowości Krysk w gminie Naruszewo. Zderzyły się dwa samochody osobowe marki Opel. Kierujący oplem vectrą mężczyzna, który jechał w kierunku Kryska nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, na którym znajdował się inny samochód osobowy marki Opel (Corsa), którym kierowała kobieta. W samochodzie oprócz niej jechało również dziecko.

54-letni kierowca opla vectra nie zapanował nad kierownicą i spowodował wypadek. Na szczęście ani 42-latce, ani towarzyszącemu jej dziesięcioletniemu dziecku nie stało się nic poważnego. Zostali przewiezieni do szpitala w celu wykonania badań.

Na razie nie wiadomo co były przyczyną spowodowania wypadku przez kierowcę vectry.

Wypadek ciężarówki

W miniony poniedziałek, 22 listopada 2021 r., doszło do innego zdarzenia drogowego. Wypadek miał miejsce w miejscowości Bielany, w gminie Raciąż.

Tym razem było to zdarzenie z udziałem samochodu ciężarowego. Kierowca ciężarówki marki Man stracił panowanie nad pojazdem na łuku jezdni, co spowodowało wpadnięcie do rowu.

Samochód dodatkowo zderzył się z drzewem. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, powodem nieutrzymania się na drodze była nadmierna szybkość i niezachowanie należytej ostrożności przez 46-letniego kierowcę z Grodziska Mazowieckiego.

Kierowca jechał sam, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został jednak ukarany mandatem za spowodowanie kolizji.

Policja po raz kolejny zwraca się z apelem o ostrożną jazdę, co ma szczególne znaczenie w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki na drogach stają się coraz bardziej niekorzystne dla kierowców.

Więcej aktualnych informacji z dróg – w serwisie NaDrogach.pl.