Zakazane substancje w kieszeni nastolatka

26 listopada br. doszło do dwóch zatrzymań na drogach w okolicach Raciąża. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch młodych ludzi. Młodszy miał przy sobie zakazane substancje, starszy okazał się poszukiwanym przez policję kierowcą, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W miniony piątek, w godzinach wieczornych, policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy, którym podróżowały trzy młode osoby. W czasie legitymowania kierowcy zauważalna była nerwowa reakcja trójki mężczyzn obecnych w samochodzie.

Jeden z nich wykazywał się szczególnym niepokojem – nie bez powodu. Po przeszukaniu okazało się, że w jego kieszeni znajdowały się podejrzane substancje. Późniejsze badania laboratoryjne wykazały, że w kilku foliowych torebkach przechowywany był mefedron i susz marihuany.

Nastolatek trafił do policyjnego aresztu. Grozi ma kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Kierowca trafił za kratki

Tego samego dnia doszło do innej interwencji funkcjonariuszy z Raciąża. Policjanci patrolujący okolice Uniecka zwrócili uwagę na dziwne zachowanie jednego z kierowców, który na widok radiowozu wykonał gwałtowny manewr i zjechał na inną drogę

Spowodowało to natychmiastową reakcję funkcjonariuszy, którzy zatrzymali kierowcę samochodu osobowego. Okazał się nim dwudziestotrzylatek, który widniał w rejestrze policyjnym jako osoba mająca czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nie było to jedyne przewinienie mieszkańca jednej z miejscowości powiatu mławskiego. Kierowca był również poszukiwany przez sąd, w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Ostatecznie, w wyniku interwencji raciąskich funkcjonariuszy trafił do aresztu, a następnie do zakładu karnego – w celu odbycia wcześniej zasądzonego wyroku kilku miesięcy więzienia. Za niestosowanie się do wyroku grozi mu kolejna kara, tym razem w o wiele wyższym wymiarze, kilkuletnim.