Więcej tańszych mieszkań na wynajem w Płońsku

Miasto Płońsk przystępuje do inicjatywy, której celem jest powołanie spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Północne Mazowsze. Pierwszym krokiem do realizacji tego przedsięwzięcia jest podpisanie umowy (wraz z kilkoma innymi gminami z regionu) z Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Podobne projekty są obecnie realizowane w całej Polsce. Dzięki nim w wielu gminach powstanie wiele nowych mieszkań pod wynajem. Oferta adresowana jest do tych osób, które nie mają zdolności kredytowej, jednak są w stanie uiszczać opłaty, takie jak np. czynsz.

Zapotrzebowanie na tego typu nieruchomości jest bardzo duże, każde wybudowane i udostępnione mieszkanie to szansa na komfortowe życie dla kolejnej rodziny.

Płońsk wstępnie planuje wybudowanie czterdziestu lokali. Cel ten powinien być zrealizowany szybko – gmina posiada już stosowną nieruchomość, wszystkie konieczne i prawomocne zgody oraz dokumentację techniczną.

Trzy miliony złotych dotacji

Ważna dla wielu osób decyzja została już podjęta, a to nie wszystko. Planowana inwestycja nie ma charakteru deklaratywnego – została zabezpieczona konkretnymi środkami. Miasto pozyskało trzy miliony złotych dotacji na budowę bloku, w którym znajdą się mieszkania pod wynajem.

Dotacja została przyznana miesiąc temu przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Technicznie – środki te zostaną przeznaczone na udziały w spółce, która powstanie w celu zarządzania projektem.

W pakiecie dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia prac przy realizacji inwestycji znalazło się już prawomocne pozwolenie na budowę bloku, tak więc można się spodziewać, że gotowe mieszkania już za niedługo będą czekać na najemców.

Przykłady z całej Polski, zarówno z większych, jak i mniejszych miast wskazują, że rynek nowych mieszkań na wynajem z atrakcyjnym czynszem ma spory potencjał.