Wyścig kolarski – już 18 sierpnia br.

Wyścigi kolarskie to „domena” sportowego lata. W sierpniu odbywa się nie tylko Tour de Pologne, ale również wiele mniejszych wyścigów. W najbliższą środę wyścig – Kryterium Uliczne Asów o Puchar Burmistrza Miasta Płońska i o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego – odbędzie się na ulicach Płońska.

W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z ograniczeniami na czas trwania zawodów (w godzinach od 16:00 do 20:00). Trasa wyścigu będzie przebiegać następującymi ulicami: Kopernika, Kolejowa, Popiełuszki, 1. Maja, Wolności, Grunwaldzka oraz Szkolna. Start i meta – MOSiR, ul. Kopernika. Długość – ok. 2,5 km.

W wyścigu wezmą udział zawodnicy w różnym wieku i reprezentujący kilka kategorii – od studentów do mastersów.

Regulamin zawodów

Organizatorami wyścigu są: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta Płońska oraz Stowarzyszenie AAM Cycling Team. W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy i zawodniczki w następujących kategoriach: Żak, Żakini, Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Junior, Juniorka, Orlik, Elita Kobiet, Elita Mężczyzn, Amator oraz Masters.

Zawodnicy muszą być wyposażeni w twardy kask. Konieczne jest legitymowanie się licencją na 2021 rok i aktualnymi badaniami lekarskimi wykonywanymi do celów sportowych. Wyścig zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami Polskiego Związku Kolarskiego. Organizator zapewnia pomoc techniczną w wyznaczonym boksie.

Zapewniona jest również specjalistyczna pomoc medyczna przez szpitale wymienione w regulaminie. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność, powinni być ubezpieczeni przez macierzyste kluby. Więcej informacji – w regulaminie imprezy.