Nietypowe zdarzenie drogowe

W sobotę, 14 sierpnia 2021 r. na jednej z dróg powiatu płońskiego doszło do nietypowej kolizji. Rzadko się zdarza, żeby w tego typu zdarzeniu drogowym wziął udział pojazd wojskowy, przewożący czołg, a tak właśnie stało się na drodze nr 10, w pobliżu miejscowości Dzierzążnia.

Na skrzyżowaniu drogi numer 10 z drogą Kucice-Baboszewo doszło do zderzenia samochodu osobowego marki mercedes z wojskową lawetą przewożącą czołg. Ze względu na nietypowy charakter wypadku, informacje na ten temat przedostały się na pierwsze strony portali motoryzacyjnych w całym kraju.

Obecnie prowadzone jest postępowanie mające na celu wskazanie przyczyn wypadku, który na szczęście nie spowodował ofiar śmiertelnych. Wiadomo już, że obaj kierowcy nie byli pod wpływem alkoholu – zarówno dwudziestokilkulatek prowadzący samochód osobowy, jak i 64-letni kierowca wojskowej lawety.

Wypadek spowodował jednak wstrzymanie normalnego ruchu na drodze przez kilka godzin. Konieczne było przekierowywanie ruchu na objazdy.

Dlaczego doszło do wypadku?

Do tego typu zdarzeń na drogach ogólnodostępnych dochodzi niezwykle rzadko, dlatego prowadzone postępowanie ma dać odpowiedź na pytanie dlaczego samochód osobowy uderzył w bok lawety przewożącej ciężki sprzęt wojskowy.

Laweta znajdowała się w większym zespole – kolumnie wojskowej liczącej trzy pojazdy, jednym z nich była laweta, czyli ciągnik siodłowy niskopodłogowy, na którym znajdował się czołg. Postępowanie jest prowadzone przez płońskich policjantów – ma odpowiedzieć na pytanie jakie były dokładne okoliczności i przyczyny kolizji.