Inwestycje drogowe z dofinansowaniem

Dobra wiadomość dla mieszkańców Płońska – już niedługo rozpoczną się prace mające na celu polepszenie stanu dróg w mieście. Gmina Miasto Płońsk pozyskała środki rządowe rozdysponowywane w ramach programu „Polski Ład”, który w pierwszej kolejności będzie wspierał inwestycje infrastrukturalne, w tym drogowe.

Miejski projekt funkcjonujący pn. „Budowa dróg w ramach Płońskiego Programu Budowy Dróg Lokalnych” zostanie zasilony kwotą ponad 4,7 milionów złotych.

Informacje na ten temat zostały przekazane w ostatnich dniach podczas konferencji wojewody mazowieckiego. Województwo mazowieckie otrzyma w ramach programu rządowego niemal trzy miliardy złotych, które trafią do jednostek samorządowych na każdym szczeblu – od wojewódzkiego, przez powiatowy, do gminnego.

Inwestycje, które zostały zakwalifikowane do programu będą finansowane w różnym zakresie, niektóre nawet do ponad dziewięćdziesięciu procent swojej wartości.

Projekty drogowe stanowią największy procent dofinansowanych inwestycji, na które wydane zostanie ok. 1,3 miliardów złotych.

Trzy drogi z nową nawierzchnią

Gmina Miasto Płońsk złożyła trzy wnioski w ramach programu rządowego „Polski Ład”. Jeden z nich został wybrany na listę projektów, które uzyskają dofinansowanie. Płoński program dotyczy budowy trzech ulic: Handlowej, Piaskowej oraz Szczęśliwej, a także fragmentu ulicy Broniewskiego i Magnolii oraz budowy parkingu przy ulicy Targowej.

Inwestycje drogowe, które zostaną sfinansowane, są wielopłaszczyznowe i w zależności od stanu dróg dotyczą różnych elementów infrastruktury.

Ulice: Piaskowa, Handlowa oraz Szczęśliwa od lat wymagają solidnych prac budowlanych. Są to drogi gruntowe, które nie posiadają żadnej trwałej nawierzchni. Gdy aura jest niesprzyjająca, pada deszcz czy śnieg, wówczas drogi te niemal nie spełniają swoich funkcji, ponieważ są nieprzejezdne.

Teraz się to zmieni – wszystkie ulice zyskają zupełnie nową nawierzchnię. Prace będą realizowane również przy niektórych odcinkach ulicy Broniewskiego oraz Magnolii, gdzie powstanie nowa infrastruktura oraz oświetlenie.