Dwa wypadki – dwie interwencje LPR

Ostatnie dni na drogach powiatu płońskiego nie należały do szczęśliwych. W piątek i w sobotę doszło do dwóch poważnych w skutkach wypadków. Zarówno 8, jak i 9 października konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W sobotę, w miejscowości Dramin, w gminie Baboszewo, doszło do zderzenia motocykla z ciągnikiem, dzień wcześniej – na drodze krajowej numer siedem, na wysokości Płońska, w godzinach popołudniowych zderzyły się dwa samochody osobowe.

W pierwszym wypadku poszkodowane zostało m.in. dziecko, jedną osobę przetransportowano do szpitala w Warszawie. W drugim wypadku trzy osoby musiały zostać hospitalizowane, w tym jedna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Płocku. Z powodu kolizji droga była przez kilka godzin zablokowana. Ruch odbywał się objazdami.

Policja prowadzi postępowania w obu sprawach.

Zdarzenia drogowe z udziałem różnych pojazdów

Wypadek w Draminie nie był typowy. Doszło do niego na drodze gruntowej, gdzie ciągnik zderzył się z motocyklem. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Kierowca ciągnika nie odniósł obrażeń, natomiast jadący motocyklem 21-latek i dziewięcioletnie dziecko, które było pasażerem, wymagali hospitalizacji.

Motocyklista został przetransportowany do jednego ze stołecznych szpitali śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dziecko przewieziono do szpitala w Ciechanowie. Jak wynika z postępowania policyjnego – zarówno kierujący motocyklem, jak i młody pasażer w momencie wypadku nie mieli kasków ochronnych.

W piątek, ok. godziny 16:00, doszło natomiast do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Z toczącego się postępowania wynika, że kierująca jednym z samochodów kobieta, mieszkanka Warszawy, jadąca drogą krajową nr 7 w kierunku Gdańska, z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, co było przyczyną kolizji.

Kobieta doznała poważnych obrażeń, została odtransportowana śmigłowcem LPR do Płocka, natomiast kierująca drugim samochodem i pasażer przewiezieni zostali do szpitala w Płońsku.