Poszukiwany listem gończym mężczyzna – zatrzymany

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego listem gończym. Mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Płońsk ukrywał się od jakiegoś czasu przed organami ścigania, które poszukiwały go m.in. w związku z przestępstwem natury finansowej.

Trzydziestolatek miał także odbyć zastępczą karę więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwym. Po zatrzymaniu przez policję będzie się musiał liczyć z tym, że kary, które zostały wobec niego zasądzone, będą bardziej dotkliwe.

Mężczyzna obecnie znajduje się w areszcie – zostanie w nim przez trzy miesiące za przestępstwo z kategorii finansowych, a dokładniej – za tzw. pranie brudnych pieniędzy.

Do tej pory udawało mu się skutecznie unikać kary, jednak „wpadł” w sytuacji codziennej, kiedy znajdował się w okolicy jednego ze sklepów w miejscowości Wycinki. Tam został rozpoznany przez funkcjonariuszy z Płońska.

Dwa miesiące wolności – ile w więzieniu?

Poszukiwanemu mężczyźnie udawało się przez pewien czas uniknąć kary pozbawienia wolności. „Zyskał” kilka tygodni poza zakładem karnym – jednak po zatrzymaniu musi się liczyć z tym, że trafi za kratki na dłuższy czas niż pierwotnie zasądzony.

Kara, którą miał odbyć, wiązała się nie tylko z konsekwencjami prowadzenia pojazdu po alkoholu, ale również z innym przestępstwem.

Dotyczyło ono czynu, jakiego dopuścił się kilka lat temu – udowodniono mu pełnienie roli tzw. słupa, czyli użyczania swoich danych oraz założenia konta bankowego w celach niezgodnych z prawem, a dokładniej – przelewania na rachunek środków pochodzących z oszustwa. Mężczyzna był wmieszany w dobrze znany organom ścigania proceder kradzieży „na policjanta”.

Wydarzenia z maja br. m.in. na terenie województwa opolskiego wskazują na to, że taka metoda oszustw finansowych nadal jest używana przez przestępców.