Modne skrzydła… na przystanku!

Wielbiciele podróży i użytkownicy portali społecznościowych na pewno zauważyli, że na wielu zdjęciach od pewnego czasu pojawia się charakterystyczny motyw, który potrafi dodać energii i piękna każdemu miejscu. Świetnie prezentuje się zarówno w małych miejscowościach, jak i w kultowych lokalizacjach, w miejscach modnych i zupełnie zapomnianych.

Niezależnie od tego, gdzie się znajdzie – nie tylko dodaje… skrzydeł miejscu, ale również osobom, które na jego tle się fotografują.

Oczywiście są to charakterystyczne skrzydła – w różnych wydaniach. Skrzydła motyla, ważki, skrzydła abstrakcyjne, skrzydła monochromatyczne i skrzydła w bogatej gamie kolorów, skrzydła w pastelach i skrzydła mieniące się feerią barw.

Zawsze przykuwają uwagę i powodują uśmiech na twarzy! Teraz skrzydła zagościły we wsi Jesionka, na tutejszym przystanku autobusowym. Ten wyrazisty, piękny mural na pewno poprawi humor mieszkańcom, szczególnie jesienią i zimą, kiedy pogoda nie rozpieszcza i czas oczekiwania na autobus zawsze się dłuży.

Murale wielofunkcyjne

Coraz więcej niezagospodarowanych ścian, a często również ścian zaniedbanych i opuszczonych, na które niespecjalnie ma się ochotę patrzeć – zadziwia i przykuwa wzrok, nawet wtedy, gdy jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu na to, żeby kontemplować chwilę.

Taka odmiana jest możliwa dzięki muralom. Niektóre z nich mają już status kultowych – są tak niebanalne i atrakcyjne, że stają się celem wycieczek. Tak jest np. z muralami w Poznaniu, w Białymstoku, a ostatnio również w Warszawie i w innych większych, i mniejszych miastach.

Do miejscowości z ciekawymi muralami dołączyła właśnie Jesionka – a to za sprawą akcji „Masz Głos” – zorganizowanej przez Fundację Batorego. Projekt ma na celu integrację lokalnych środowisk i promowanie aktywnych postaw społecznych. Mural w Jesionce powstał dzięki współpracy sołectwa z Adrianną Szczecińską, która wykonała już różne projekty plastyczne, m.in. dla okolicznych miejscowości.