Od początku lutego mieszkańcy Płońska mają możliwość zgłaszania różnego rodzaju awarii nocnemu burmistrzowi. Nowo utworzone stanowisko ma na celu utrzymanie porządku w mieście i rozwiązywanie wszelakich problemów, które mogą pojawić się poza godzinami pracy ratusza.

Nocny burmistrz jest dostępny dla mieszkańców Płońska od popołudnia do momentu otwarcia urzędu miejskiego następnego dnia. Jego dyżury obejmują również dni, w których magistrat nie działa. Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska, podkreślił rolę nowego urzędnika, mówiąc: „On będzie koordynował działaniami, gdy coś się wydarzy. Miasto jest aktywne przez całą dobę, a to oznacza zarówno pozytywne wydarzenia, jak i negatywne, takie jak awarie, interwencje, akty wandalizmu czy zwykłe przepalenie żarówki”.

Mieszkańcy mogą zgłaszać różne interwencje do nocnego burmistrza za pomocą mediów społecznościowych lub telefonicznie. Filip Przedpełski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Płońsku podkreślił, że nowa rola ma na celu ułatwienie kontaktu pomiędzy mieszkańcami a urzędem. Osoba z wydziału utrzymania miasta będzie również odpowiedzialna za ocenę i oszacowanie czasu realizacji danego zadania.