Leczenie będzie efektywniejsze

Szpital w Płońsku otrzymał nowy sprzęt za milion złotych. Dzięki niemu można będzie skuteczniej leczyć pacjentów, m.in. z problemami oddechowymi. Sprzęt można było zakupić dzięki zaangażowaniu sejmiku województwa mazowieckiego.

Do szpitala przywieziono m.in. kardiomonitory, defibrylatory oraz specjalistyczny aparat służący do terapii nerkozastępczej. Sprzęt trafił do kilku oddziałów – m.in. chorób wewnętrznych, intensywnej terapii, covidowy oraz na blok operacyjny.

Wielu pacjentów leczonych na tych oddziałach ma problemy oddechowe, w związku z tym wymagają tlenoterapii. W związku z tym, że w płońskim szpitalu leczeni są m.in. pacjenci z covidem, nie tylko z powiatu płońskiego, ale również okolicznych – taki sprzęt stał się niezbędny, tymczasem szpital nie posiadał go w dostatecznej ilości.

Aparatura, którą otrzymał płoński szpital pozwala przede wszystkim ratować życie, ale również monitorować na bieżąco stan zdrowia i szybko reagować na wypadek pojawienia się niepokojących zmian.

Istotne wsparcie dla szpitala

Płońska placówka nie jest w najlepszej kondycji finansowej, w związku z tym wyposażenie jej w dodatkowy sprzęt na łączną sumę ok. jednego miliona złotych jest bardzo dużym wsparciem.

Jest to szczególnie istotne właśnie teraz, kiedy szpital ma duże obłożenie i przyjmuje pacjentów, nie tylko bezpośrednio z Płońska czy z powiatu płońskiego.

Nowy sprzęt pozawala wykonać o wiele więcej niż dotychczas badań podstawowych, jednak niezbędnych dla pacjentów zmagających się z różnymi, często występującymi chorobami, które wymagają hospitalizacji.

Są to m.in. aparaty do wykonywania badań EKG, mierzenia saturacji oraz ciśnienia. Obecnie wielu pacjentów wymaga diagnostyki w zakresie funkcjonowania układu oddechowego, w związku z tym konieczne jest częste wykonywanie saturacji.

Badanie to pozwala dokładnie określić ilość tlenu we krwi i zastosować odpowiednią terapię.