Bieg Powstania Styczniowego

Styczeń jest miesiącem, w którym wybuchło jedno z najważniejszych powstań narodowowyzwoleńczych – Powstanie Styczniowe. Rok 1863 wydaje się dziś odległy, jednak tak naprawdę jest coś, co łączy wielu przedstawicieli wszystkich pokoleń Polaków – to szczególne umiłowanie wolności i chęć do walki o nią, po to, żeby zachować suwerenność, nie tylko w „formie” państwowej, ale również kulturowej.

Pamięć historyczna jest jednym z najważniejszych ogniw, które łączy pokolenia. Kultywowanie jej na różne sposoby – zawsze jest wskazane. W ostatnich latach coraz częściej organizowane są imprezy sportowe, które mają na celu zachowanie pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych.

Jedną z nich jest Bieg Powstania Styczniowego w Nowym Mieście k. Płońska. W tym roku będzie to już szósta edycja biegu. Organizatorzy, czyli Towarzystwo Ludowe Sona oraz Nadleśnictwo Płońsk zapraszają wszystkich chętnych do uczestniczenia w imprezie już 22 stycznia 2022 r.

Bieg odbędzie się na terenie Nowego Miasta. Organizatorom przyświeca również inny cel – charytatywny. Będą zbierane środki na leczenie jednego z mieszkańców miasta.

Bieg, festyn, pokazy i wiele innych atrakcji

Biegi plenerowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, dlatego nawet te imprezy, które zainaugurowano niedawno, zazwyczaj mają kolejne edycje. Za styczniowym biegiem w Nowym Mieście już jubileusz pięciolecia – czas więc rozpocząć kolejną „piątkę”.

Warto wziąć udział w biegu, nie tylko ze względu na główny „temat” imprezy, ale również dlatego, że można realnie pomóc osobie potrzebującej wsparcia.

Dodatkową atrakcją tego dnia w Nowym Mieście będzie festyn, zorganizowany w ramach obchodów odzyskania przez tę miejscowość praw miejskich.

Organizatorzy VI Biegu Powstania Styczniowego zapraszają również na pokazy rekonstruktorów, pokaz wozów strażackich, konkursy, wspólne ognisko i poczęstunek. A to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników biegu i sympatyków.

Lubisz biegać, a może rozpoczęcie przygody z bieganiem jest Twoim noworocznym postanowieniem? Okazji do tego, żeby zainaugurować sezon biegowy jest wiele i to już w styczniu.

W całej Polsce odbędą się m.in. biegi w ramach WOŚP. Być może również w Twojej okolicy będzie organizowany podobny bieg, jak np. w Gostyniu? Na pewno warto będzie wziąć w nim udział!